2022

 

2.januar kl. 17.00, Tornbjerg Kirke, familiegudstjeneste, Kirkemus

11.januar kl. 10.00, Tornbjerg Kirke, NOAHS ARK for 0.klasser, sammenhængskraft-projekt.

14.januar kl. 10.30, plejehjemsgudstjeneste på Tornbjerg Friplejehjem, kirkemusik-team Skau/Nicolaisen

18.januar kl. 19.00, Tarm Kirke, STRIKKEensemblet koncert.

19. januar kl. 17.00, Egaa Kirke, ÆBLET til familiearrangement.

25.januar kl. 10.00, Tornbjerg Kirke, NOAHS ARK for 1.klasser, sammenhængskraft-projekt.

6.februar kl. 15.00  , Christianskirken, Århus, VANILLAHkoncert 

8.februar kl. 10.00, Tornbjerg Kirke, NOAHS ARK for 2.klasser, sammenhængskraft-projekt.

18.februar kl. 10.30, plejehjemsgudstjeneste på Tornbjerg Friplejehjem, kirkemusik-team Skau/Nicolaisen.

25. februar kl. 10.00, Ulkebøl Kirke, ÆBLET for børnehaver og skolebørn.

27. februar, Broager og Dybbøl Kirker, fastelavnsgudstjenester, ÆBLET.

2.marts kl. formiddag, Hjallese Kirke, BKKFestival22, temadag for 4.-5.årg., PÅSKEEVANGELIET m. ExpandingCanvas.

2.marts kl. 17.00, Hjallese Kirke, BKKFestival22, familiegudstjeneste, del af PÅSKEEVANGELIET med ExpandingCanvas.

5 .marts kl. 10.00, Vester Hassing Kirke, Vodskov, MOSES, børnearrangement

9.marts kl formiddag, Hjallese Kirke, BKKFestival22, temadag for 4.-5.årgang, PÅSKEEVANGELIET m. ExpandingCanvas.

9.marts kl. 17.00, Hjallese Kirke, BKKFestival22, familiegudstjeneste, del af PÅSKEEVANGELIET m. ExpandingCanvas.

15.marts, formiddag, Tornbjerg Kirke, PÅSKEEVANGELIET m. Expandingcanvas, 4.+5.årgang, sammenhængskraft-projekt.

16.marts, formiddag, Hjallese Kirke, BKKFestival22, temadag for 3.klasser, PÅSKEEVANGELIET m. ExpandingCanvas.

18. marts kl. 10.30, plejehjemsgudstjeneste på Tornbjerg Friplejehjem, kirkemusik-team Skau/Nicolaisen

27.marts, Broager og Dybbøl Kirker, fastelavnsgudstjenester, ÆBLET, res.

1.april, formiddag, Gl. Haderslev Kirke for skole-kirkesamarbejdet i Haderslev, Kirsten & Kirkemusen.

3.april kl. 19.00, Birkende eller Marslev Kirke, Flauti Con Amore, PÅSKEKONCERT.

5.april kl. 10.00, Tornbjerg Kirke, NOAHS ARK for børnehaver, sammenhængskraft-projekt.

5. april kl 19:00, Sct. Hans Kirke, Kirkegårdsvej 20, 9800 Hjørring, PÅSKEevangeliet m. ExpandingCanvas, koncertaften.

6.april kl. 8.30 & 17.00, Sindal Bykirke, PÅSKEevangeliet m. ExpandingCanvas, konfirmander & åben koncert.

7.april, formiddag, Vodskov Skole for Vodskov Kirke, PÅSKEevangeliet m. ExpandingCanvas, mellem- og udskoling.

10.april kl. 15.00, Fløng Kirke, PÅSKEEVANGELIET m. ExpandingCanvas.

22.april kl. 10.30, plejehjemsgudstjeneste på Tornbjerg Friplejehjem, kirkemusik-team Skau/Nicolaisen.

7.maj kl. 11.00, Dalby Kirke, 6000 Kolding, NOAHS ARK, familiearrangement.

3.maj kl. 10.00, Tornbjerg Kirke, NOAHS ARK for børnehaver, sammenhængskraft-projekt.

13.maj kl. 9.30 & 11.00 Tornbjerg Kirke, kirkemusiker til konfirmationer, res.

15.maj kl. 9.30 & 11.00 Tornbjerg Kirke, kirkemusiker til konfirmationer, res.

20.maj kl. 10.30, plejehjemsgudstjeneste på Tornbjerg Friplejehjem, kirkemusik-team Skau/Nicolaisen

24.maj kl. 10.00, Tornbjerg Kirke, NOAHS ARK for børnehaver, sammenhængskraft-projekt.

28.maj, hele dagen, Himmelske Dage 2022 i Roskilde, TRIOfabula/ExpandingCanvas, res.

31.maj kl. 9.30, Tornbjerg Kirke, NOAHS ARK for dagplejere og vuggestuer, sammenhængskraft-projekt.

2. juni kl. 10.30, Sct. Ansgar, Bramming, byfejring 2022, DAVID – superhelt i krig & kærlighed.

10.juni kl. 10.30, plejehjemsgudstjeneste på Tornbjerg Friplejehjem, kirkemusik-team Skau/Nicolaisen

4.-6. juni, Hertug Hans-festival, SKRAMLE & BLÆSEKONEN i rennæsancehumør, res.

8.juni formiddag, Hjallese Kirke, BKKFestival22, PINSEfortællinger m. ExpandingCanvas, res.

16.-18.juni, Næstveds Søjler, middelalderfestival, SKRAMLE & BLÆSEKONEN, GYS & GRU, Mariæ Matronae, res.

16.-18.juni om aftenen, Helligåndshuset Næstved for Museum Sydøstdanmark, SKRAMLE & BLÆSEKONEN, taffel m. Madmester Rumle, res.

15.-17.juli, aften, Kirsebærfestival, Kerteminde, ExpandingCanvas-projekt for Østfyns Museer, res.

16.-17.juli, dagtimerne, Skjaldefestival Odins Odense, SKRAMLE & BLÆSEKONEN, res.

19.-22.juli, Voergård Middelalderdage, SKRAMLE & BLÆSEKONEN, res.

12.-14.august, DANEHOF Nyborg, Skramle & Blæsekonen, Mariæ Matronae, GYS & GRU, Madmester Rumle, res.

19.-20.august, Horsens Middelalderfestival, SKRAMLE & BLÆSEKONEN, Mariæ Matronae, GYS & GRU, res.

15.august, Herning Frilandsmuseeum, 1800tals-markedsdag, SKRAMLE & BLÆSEKONEN, res.

3. september, Birgitta-festival i Maribo, MARIÆ MATRONAE, res.

13.september kl. 10.00, Tornbjerg Kirke, NOAHS ARK for børnehaver, sammenhængskraft-projekt.

UGE 38 & 39 BKKFestival22 Hjallese Kirke

2.oktober kl. 16.00, Skt. Peders Kirke, Randers, Flauti Con Amore, høstkoncert m. orgelprogram.