2019

6.januar kl. 16, Næsby Kirke, Odense, musikgudstjeneste, Salmer på Caribisk

13.januar kl. 10.30, Næsbyhoved Broby Kirke, Odense NV, børnegudstjeneste, Kirsten & Kirkemusen.

17.januar eftermiddag, korværket Noahs MEGET STORE ark, indspilning med Assens Syngedrengene.

20.januar, privat arrangement.

22.januar kl. 14, Risbjerg Kirke, Hvidovre, STRIKKEensemblet spiller strikkekoncert.

23.januar kl. 17, Egå Kirke, familiegudstjeneste, Kirsten & Kirkemusen.

30.januar kl. 19.30, Tornbjerg Kirke, Kyndelmisse-musikgudstjeneste.

31.januar kl formiddag, Pedersborg Kirke, Sorø, NOAHS ARK, indskoling og bedsteforældre.

3.februar kl. 15, Egeris Kirke, Skive, Green Pipes koncert.

21. februar kl. 19 (klokkeslet kan ændres) foredragsholder for arr. i Lemvig Provsti, SAMMENHÆNGSKRAFT/Tornbjergmodellen

26.februar kl. 17, Tornbjerg Kirke, ENGLE for juniorkonfirmanderne.

27.februar kl. 10, Ulkebøl Kirke, ENGLE for børnehaverne.

3.marts kl. 11, Notmark Kirke, MOSES, fastelavnsgudstjeneste

7.marts kl. 19.30, Fordybelsesgudstjeneste i Tornbjerg Kirke, kirkemusiker.

8.marts kl. 10, Tornbjerg Kirke, DAVID – superhelt i krig & kærlighed, børnehaver og indskoling.

10.marts kl. 14.30 , Dråby Kirke v. Ebeltoft, Børne Café, PÅSKEEVANGELIET v. ExpandingCanvas

11.marts, formiddag, Munkebjerg Kirke, Fyn, NOAHS STORE ARK m. børnekor for Rosengårdsskolens 2. årgang. Uropførelse

13.marts kl. 16.30, Vær Kirke v. Horsens, Kirsten & Kirkemusen, KirkeMus-afslutning.

21. marts kl. 19.30, solokoncert LIVSMOD, Vejstrup kirke, Fyn.

27.marts kl. 17, Mariehøj Kirke, spaghettigudstjeneste, MOSES

28.marts kl. 9.30 & 10.30, Vissenbjerg Kirke i Vissenbjerghus, ADAM & EVA for børnehaver og Hyggehjørnet.

29.marts kl. 17, Kerte Kirke, Kirkemus til børnegudstjeneste smn med konfirmander.

3.april kl. 19.30, Nr. Broby Kirke, Flauti Con Amore, påskekoncert.

7.april kl. 10.30, Tornbjerg Kirke, Maria Bebudelse-musikgudstjeneste.

9.april kl. 10, Tornbjerg Kirke, DAVID – superhelt i krig & kærlighed, børnehaver og indskoling.

10.april kl. 19.30 Fonnesbæk Kirke, Ikast, PÅSKEEVANGELIET m. ExpandingCanvas, åbent sognearr. med inviterede konfirmander.

13.april kl. 14, Antvorskov Kirke, PÅSKEEVANGELIET for 3.klasser m. ExpandingCanvas.

14.april Palmesøndag, kl. 10.30, Gurre Kirke, JESUS

14.april kl. 14, Tikøb Kirke, JESUS

16.april kl. 9.30, Tornbjerg Kirke, dagpleje og vuggestuedag, NOAHS ARK

19.april kl. 10.30, Tornbjerg Kirke, Langfredag-musikgudstjeneste.

21.april kl. 10.30, Påskedag, Tornbjerg Kirke, kirkemusiker til højmesse.

22.april kl. 11, Asperup Kirke, Fyn, DAVID – superhelt i krig & kærlighed, familiegudstjeneste.

30.april kl. 10, Tornbjerg Kirke, PÅSKEEVANGELIET m. ExpandingCanvas, 4. & 5.klasser.

2.maj kl. 19.30, fordybelsesgudstjeneste i Tornbjerg Kirke, kirkemusiker.

3. maj formiddag, Gl. Haderslev Kirke for Skole- kirkesamarbejdet i Haderslev, ENGLE.

7.maj kl. 17, Tornbjerg Kirke, KIRKEMUS, familiegudstjeneste.

16.maj eftermiddag, reserveret til lukket arrangement, BarokChok.

17.maj kl. 9.30 & 11.15, Tornbjerg Kirke, kirkemusiker til konfirmationer.

19.maj kl. 9.30 & 11.15, Tornbjerg Kirke, kirkemusiker til konfirmationer.

23.maj kl. 10 & 11.30, Maribo Domkirke, DAVID – superhelt i krig & kærlighed, minikonfirmand-dag.

29.maj kl. 19.30, Kirke Sonnerup kirke, Green Pipes, musikgudstjeneste Kristi Himmelfart.

2.juni kl. 15, Boholte Kirke, Kirsten & Kirkemusen + workshop.

4. juni kl. 10, Tornbjerg Kirke, DAVID – superhelt i krig & kærlighed, børnehaver og indskoling.

4.juni kl. 17, Tornbjerg Kirke, KIRKEMUS, familiegudstjeneste.

6.juni kl. 10.30, Bramming Kirke, MOSES, arrangement ifbm kulturdag, skolebørn.

6.juni kl. 17, Bellinge Kirke, Fyn, ENGLE, familiearrangement.

7.juni kl. 10 og 11, Egedal Kirke, Sj., arrangementer for 3.klasser, NOAHS ARK.

9.juni kl. 10.30, Bjolderup Kirke, Salmer på Keltisk, pinsegudstjeneste

13.juni kl. 10, Hvalsø Sognegård, dagplejearrangement, NOAHS ARK.

21. & 22.juni, Ringkøbing 1700-festival, SKRAMLE & BLÆSEKONEN

23.juni kl. 19.30, Sinding Kirke v. Silkeborg, Skt. Hans-arrangement, HALFDANensemblet.

2. juli kl. 19.30, Haverslev Kirke, 9690 Fjerritslev, Musik i Han herred sommerkoncerter, Flauti Con Amore.

7.juli kl. 11.30, Nyborg Kirke, Munkekælderen, Skramle & Blæsekonen, res.

10. juli kl. 19.30, Vendsyssel Festival, Vidstrup Kirke, Green Pipes.

6. august kl. 19.30, Lerup Kirke, Musik i Han Herred, Green Pipes.

11. august kl. 19.30, Lyngby Kirke, Løkken, Green Pipes, sommerkoncert..

18. august kl. 16, Tårnborg kirke, Sj., Green Pipes, sommerkoncert.

25. august kl. 14-16, Tornbjerg Kirke, sæsonstart, workshop og kirkemusiker.

27. august kl. 17, Bramdrup Kirke, Kolding, DAVID – superhelt i krig & kærlighed, sommerfest.

29.august kl. 17, Østervangkirken, Glostrup, Noahs Ark, åben sogneaften.

14. september kl. 14, Vester Hassing kirke, Vodskov, STRIKKEensemblet, strikkekoncert kirke-festuge.

15. september kl. 10.30, Tornbjerg Kirke, kirkemusiker til høstgudstjeneste.

25 års jubilæumsuge i Tornbjerg Kirke:

17. september formiddag, 2 ENGLEforestillinger for børnehavebørn.

18. september kl. 9.30, ENGLEforestilling for dagplejebørn og vuggestuer.

18. september kl. 19.30, jubilæumskoncert, Salmer på Keltisk.

19. september formiddag, 2 ENGLEforestillinger for 0.-1. årgang & 2.-3. årgang fra Holluf Pile Skole

19. september kl. 17, familiegudstjeneste m. Kirkemus

19. september aften, uropførelse og gentagelse af værket ENGLE m. ExpandingCanvas

22.september kl. 10.30, Jubilæumsgudstjeneste i Tornbjerg Kirke med kirkens kor og musikere.

24. september kl. 10, Tornbjerg Kirke, DAVID – superhelt i krig & kærlighed, børnehaver og indskoling.

28.september kl. 14.30, Vordingborg Kirke, NOAHS ARK, forestilling for alle børn i Vordingborg.

29.september kl. 15, Boholte Kirke, NOAHS ARK.

1.oktober kl. 17, Tornbjerg Kirke, KIRKEMUS, familiegudstjeneste.

4.oktober kl. 9.30 & 12.30, Hårslev Kirke, Kirkefestival 2019, JESUS for børnehaver, dagplejer & skolebørn.

27. oktober kl. 15.00, Næsby Kirke, Odense, koncert m. Flauti Con Amore og organist Anne Buch.

29. oktober kl. 10, Tornbjerg Kirke, DAVID – superhelt i krig & kærlighed, børnehaver og indskoling.

29. eller 31.oktober kl. 12, Tornbjerg Kirke, SPIL DANSK-arrangement m. nye danske salmer.

5. november kl. 17, Tornbjerg Kirke, KIRKEMUS, familiegudstjeneste.

10.november, Nygårdskirken, Sj. musikgudstjeneste, Salmer på Keltisk & Irsk til Kaffen.

14.november kl. 10.15, Hedeager Kirke, Herning, DAVID – superhelt i krig & kærlighed, skolekirke arrangement 0.-3.klasse.

26. november kl. 10, Tornbjerg Kirke, DAVID – superhelt i krig & kærlighed, børnehaver og indskoling.

27. november kl. 9.30, Nykøbing Mors Kirke, JULEEVANGELIET m. ExpandingCanvas, skole og børnehaver.

29.november kl. 10, Lyng Kirke, Fredericia, børnehavedag, ENGLE.

1.december kl. 16, Næsbyhoved Broby Kirke, Odense, familiegudstjeneste, JULEEVANGELIET m. ExpandingCanvas.

10.december kl. 10, Tornbjerg Kirke, DAVID – superhelt i krig & kærlighed, børnehaver og indskoling.

17.december kl. 10 & 12.30 ca., Grundtvigskirken, Esbjerg, JULEEVANGELIET m. ExpandingCanvas, børnehavedag.